Chłodziwa

Chłodziwa

Emulsje chłodząco-smarujące do obróbki metali stosowane są od lat. Ich podstawowym przeznaczeniem jest chłodzenie narzędzi do obróbki metali w czasie pracy. Dodatkowo chłodziwa emulsyjne zapewniają ochronę przed korozją układów zasilania, narzędzi do obróbki oraz elementów po obróbce oraz zapewniają smarowanie narzędzi, przez co wpływają na ich trwałość.

Zastosowanie:

Emulsję stosuje się w postaci emulsji wodnej jako ciecz smarująco-chłodzącą przy obróbce skrawaniem stali, żeliwa, metali nieżelaznych i ich stopów. Emulsja może być stosowana do wody twardej.

Skład ogólny:

Emulsja jest koncentratem chłodziwa mikroemulsyjnego, w skład którego wchodzi głęboko-rafinowany olej mineralny, emulgatory, inhibitory korozji, dodatki poprawiające własności smarne, dodatki przeciwdziałające rozwojowi mikroorganizmów i dodatki przeciwpienne.
Nie zawiera amin drugorzędowych, które mogą powodować powstawanie nitrozoamin w eksploatowanym chłodziwie. Emulsja zawiera ok. 40% oleju mineralnego. Wskaźnik refraktometryczny wynosi 1,336.

Polecamy emulsję chłodząco-smarującą typu Emulex Synti RHS w pojemnikach 5 litrowych. Rozcięcza się z wodą w stosunku 1:20. Zapewnia najwyższą skuteczność chłodzenia i umożliwia najwyższe prędkości obróbki skrawaniem.

 
ul.Skotnicka 232
Kraków30-394
woj. małopolskie
NIP: 6762455630
tel. (12) 264 35 43
fax. (12) 266 03 72