Przecinarki taśmowe Bomar

Zapraszamy na naszą nową stronę z aktualną ofertą:

www.bomar-poland.com.pl

 

Przedsiębiorstwo HARD dostarcza profesjonalne przecinarki Bomar na terenie całego kraju. Na produkty udzielana jest gwarancja oraz oferowany jest kompleksowy serwis podczas jej trwania jak i w okresie pogwarancyjnym. Posiadamy także bogaty asortyment materiałów eksploatacyjnych oraz części zamiennych.

Producent oferowanych urządzeń to Bomar s.r.o. : Ing. PICHLMANN Alfred – AUSTRIA

Przecinarki taśmowe wyprodukowane przez Bomar to bogaty wybór dla różnych odbiorców. Nieustannie projektowane są nowe, nowocześniejsze modele, natomiast starsze wersje są ulepszane, aby dostarczyć najbardziej niezawodne rozwiązania na rynku.

Dostępne przecinarki to urządzenia z możliwością sterowania ręcznego, półautomatycznego oraz całkowicie zautomatyzowane.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z pełną ofertą niezawodnych, wytrzymałych i funkcjonalnych maszyn wyprodukowanych przez firmę Bomar. Dostępne rozwiązania idealnie sprawdzają się w warunkach każdego zakładu, w którym liczy się najwyższa precyzja i trwałość. Prosimy również o zwrócenie uwagi na występujące oznaczenia, wskazujące na konkretne funkcje czy też rozwiązania wykorzystane w danym urządzeniu. W razie wątpliwości bądź pytań chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniej maszyny, idealnie odpowiadającej Państwa zapotrzebowaniu.


Rodzaje przecinarek:

Ręczne

Ręczne przecinarki taśmowe dostępne w naszej ofercie to wyroby od wiodących w branży producentów. Odznaczają się doskonałymi parametrami technicznymi oraz wieloma praktycznymi funkcjami. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju urządzeń są ich niewielkie rozmiary i lekkość, umożliwiające pracę w niemal każdych warunkach. Prosta obsługa jest zasługą trwałych materiałów i ergonomicznych kształtów. Ponadto zapewniają także możliwość wykonywania cięć pod kątem, dzięki ręcznemu przesuwaniu materiału.

Grawitacyjne

W szerokim asortymencie naszych produktów znajdują się wysokiej jakości grawitacyjne przecinarki taśmowe. Przy ich wykorzystaniu możliwa jest obróbka szerokiego zakresu materiałów. Ponadto umożliwiają ręczne podnoszenie ramienia i sterowanie jego ruchami do dołu dzięki wykorzystaniu specjalnego tłumika hydraulicznego z płynną regulacją prędkości. Zapewnia to większy komfort pracy przy mniejszym obciążeniu dla pracowników. Doskonale sprawdzają się przy produkcji jednostkowej i małej produkcji seryjnej.

Półałtomatyczne

Oferujemy Państwu półautomatyczne przecinarki taśmowe odznaczające się wysoką produktywnością i dużym zakresem cięcia. Urządzenia zostały wyposażone w agregat hydrauliczny, który umożliwia w prosty sposób regulację podnoszenia ramienia, posuwu jak i parametrów imadła. Znajdują szeroki zakres zastosowania w przemyśle, dzięki prostej obsłudze i doskonałym parametrom technicznym, jak przykładowo automatyczne podnoszenie ramy piły po zakończonym zadaniu czy automatyczna kontrola zerwania się taśmy.

Automatyczne

Automatyczna przecinarka taśmowa jest profesjonalną, w pełni zautomatyzowaną maszyną, służącą do obróbki różnego rodzaju materiałów. Znajduje szerokie zastosowane dzięki szybkiej pracy i łatwej obsłudze. Urządzenia dostępne w naszej ofercie odznaczają się stabilną konstrukcją oraz wieloma praktycznymi funkcjami, zapewniającymi bezpieczeństwo pracy. Wysokiej jakości materiały gwarantują wytrzymałość konstrukcji, a specjalny agregat hydrauliczny pozwala na precyzyjne regulowanie podnoszenia ramienia.

Przedstawione poniżej oznaczenia ułatwią Państwu dobór odpowiedniej przecinarki.

Ręczne - Ręczne podnoszenie oraz opuszczanie ramienia

 Grawitacyjne - Ręczne podnoszenie ramienia, opuszczanie tłumik hydrauliczny

  Półautomaty hydrauliczne - Hydrauliczne sterowanie imadłem oraz ramieniem.

  Automaty hydrauliczne - Hydrauliczne sterowanie imadłem, ramieniem oraz podajnikiem materialu.

 Pneumatyczne sterowanie


Zasady nomenklatury i symboliki przecinarek Bomar:

610.440DGH

Pierwszy człon czyli liczba 610 oznacza max.szerokość cietego materiału, na taką szerokość imadło max. się rozszerza.

Drugi człon czyli liczba 440 oznacza max.wysokość cietego materialu

Oznaczenia literowe:

Litera Gwskazuje kierunek cięcia maszyny wyłącznie pod kątem w prawo.

Litery DG wskazują możliwość cięcia zarówno pod kątem w lewo jak i w prawo (ramię maszyny skręca się w obie strony).

Literą S oznaczone jest urządzenie, w którym podstawa imadła jest obrotowa.

Litera H świadczy o wbudowanym agregacie hydraulicznym.

Litera A wskazuje na w pełni zautomatyzowane urządzenie (materiał jest podawany automatycznie).
 
ul.Skotnicka 232
Kraków30-394
woj. małopolskie
NIP: 6762455630
tel. (12) 264 35 43
fax. (12) 266 03 72